Historia KOLEO to przede wszystkim historia ludzka oraz historia wspólnej pasji do kolei.

W latach 2002 – 2008 Kuba prowadził pierwszy niezależny serwis informacyjny przeznaczony dla pasażerów kolei – Podróż Koleją Po Polsce. W ramach serwisu prócz aktualizowanych na bieżąco wiadomości z branży kolejowej był dostępny Poradnik kolejowy przezornego pasażera (PKPP) z rozkładami jazdy dla każdej stacji w Polsce, wyszukiwarka połączeń oraz pierwsza w Polsce autorska wyszukiwarka cen, ulg, zniżek i promocji wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce. Był to zalążek obecnego systemu KOLEO.

Wiosną 2012 r. Michał i Kuba wspólnie założyli Astarium celem stworzenia pierwszej w Polsce innowacyjnej platformy internetowej umożliwiającej optymalizację podróży kolejowych, spersonalizowany dobór połączeń i zakup biletów poprzez Internet oraz urządzenia mobilne.

W lipcu 2013 r. Kuba złożył do PARP napisany wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka skutkiem czego w grudniu firma Astarium podpisała umowę o dofinansowanie.

Z początkiem 2014 r. do zespołu KOLEO dołączył Olek, którego Kuba poznał rok wcześniej na kursie przewodnickim. Rozpoczęły się prace projektowe oraz pierwsze prace programistyczne. Do zespołu dołączyły Basia, Kasia oraz Gosia. Rok zakończyliśmy już ze sprawnym i działającym prototypem, który mógł zostać już zaprezentowany przewoźnikom.

Z początkiem roku 2015 jako pierwsza firma w Polsce Astarium połączyła się bezpośrednio z systemem rezerwacyjnym PKP Intercity poprzez nowy interfejs.
Pod koniec września wystartowała pierwsza w Polsce platforma do planowania i wyceny podróży kolejowych – KOLEO.

Naszym celem od samego początku było ułatwianie podróży koleją po Polsce. Dzięki nam pasażer może znaleźć swoje połączenie oraz poznać najkorzystniejszą dla niego ofertę podróży. Dzięki silnemu zapleczu inżynierów, matematyków i programistów w przeciągu 2 lat zbudowaliśmy unikalną technologię, która umożliwia wdrożenie tzw. „wspólnego biletu” dla wielu przewoźników.

KOLEO to 100% polskiej technologii i 100% miłości do kolei.


Więcej o tym co się dzieje w KOLEO możesz poczytać na blogu.