| POLREGIO

Oświadczenie dot. współpracy z POLREGIO

Oświadczenie zarządu Astarium sp. z o.o. właściciela platformy KOLEO

Od 26 stycznia tego roku innowacyjny polski operator sprzedaży biletów i rozkładu jazdy KOLEO został zobligowany do zawieszenia sprzedaży biletów POLREGIO (Przewozy Regionalne) we wszystkich relacjach. Wszystkie bilety PR zakupione w KOLEO do 25 stycznia włącznie (również na podróż po tym terminie) są ważne i honorowane we wszystkich pociągach PR.

KOLEO prowadził intensywne rozmowy z POLREGIO na temat przedłużenia obecnej umowy (zawartej w dniu 26 stycznia 2016). Rozmowy na ten temat trwały już od kilku miesięcy. Intencją KOLEO było podpisanie aneksu przedłużającego umowę z POLREGIO na warunkach korzystnych dla obu stron.  Działania w tym zakresie KOLEO podjęło już w III kwartale 2017 roku. Pomimo rozmów i wielu spotkań umowa z KOLEO nie została jednak przedłużona. Jeszcze w grudniu 2017 roku POLREGIO deklarowało chęć dalszej współpracy z KOLEO.

Astarium nie ma żadnych należnych zobowiązań wobec PR i wszystkie zobowiązania wobec PR są regulowane terminowo.

Cały zespół KOLEO dokłada wszelkich starań aby bilety POLREGIO były ponownie dostępne w systemie sprzedaży KOLEO.

Jest to pierwszy w historii przypadek zawieszenia sprzedaży któregokolwiek z przewoźników w KOLEO.

Miesiąc temu do KOLEO dołączył kolejny przewoźnik kolejowy – Koleje Dolnośląskie. KOLEO związały się także z PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Arriva RP oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną, których bilety są nadal dostępne w KOLEO.
KOLEO rozmawia także z innymi operatorami kolejowymi niedostępnymi jeszcze na platformie i wdraża do systemu kolejnego przewoźnika.

Z KOLEO korzysta w tej chwili ponad 500 tys. pasażerów miesięcznie. System jest bardzo pozytywnie oceniany przez pasażerów. Rozkład jazdy KOLEO pokazuje najszybsze i najtańsze połączenia kolejowe wszystkich przewoźników. Umożliwia zakup biletów ze wszystkimi ulgami oraz wydruk różnych biletów na jednym blankiecie. W Google Play na podstawie 2,5 tysiąca ocen pasażerowie ocenili KOLEO na 4,6/5.

System KOLEO wystartował na początku 2016 roku. Prace nad systemem zaczęły się dwa lata wcześniej. Pomysł na sprzedaż biletów w Internecie – prościej i wygodniej niż dotychczas – stworzyli młodzi ale doświadczeni już polscy naukowcy i inżynierowie IT.

Aktualizacja. z dnia 26.01.2015

Astarium nie może odnieść się do krzywdzących i niezgodnych z prawdą opinii Przewozów Regionalnych dotyczących negocjacji w sprawie przedłużenia umowy, gdyż szanujemy obowiązek zachowania poufności w tym zakresie, wynikający z zawartych Umów i standardów profesjonalnej współpracy. Jednocześnie zwracamy się do Przewozów Regionalnych o nieujawnianie szczegółów rozmów handlowych między firmami, które powinny pozostać niejawne. Wszystkie złożone przez nas propozycje rozwiązania sytuacji i przedłużenia umowy są rynkowe i pozostają one w mocy w przypadku, gdyby Przewozy Regionalne wyraziły chęć przystąpienia do rozmów.