Ferie zimowe 2018

Ferie zimowe, które trwają dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego to świetny okres by wyjechać pociągiem na zimowy wypoczynek w góry np. do Zakopanego, Szklarskiej Poręby, Wisły czy Krynicy.  Coraz częściej wypoczywamy też nad morzem, na Mazurach oraz w innych częściach Polski. Terminy ferii zimowych są różne zależnie od województwa, sprawdź więc z KOLEO gdzie na ferie pojechać koleją 🙂

Więcej…

Rozkład jazdy pociągów na nowo – co się zmieni od 3 września 2017?

Nowy rozklad jazdy PKP: wrzesien 2017

Od niedzieli 3 września kolejarze zmieniają rozkład jazdy w niemal całej Polsce. Zmiany, zwłaszcza dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości, są bardzo duże i potrwają nawet kilkanaście miesięcy. Codzienne dojazdy do pracy pociągami Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa, nie ma co ukrywać, będą trudniejsze. Remonty i modernizacje linii kolejowych będą miały wpływ także na pasażerów w innych regionach – na Podlasiu, w Małopolsce, na Śląsku, na Dolnym Śląsku. Wrześniowe zmiany w rozkładach jazdy są jednymi z największych od lat i dla niektórych pasażerów szykują się spore utrudnienia.

Więcej…

Jak podróżować pociągiem z dzieckiem?

łódzka kolej aglomeracyjna - wnętrze

Chcesz podróżować pociągiem ze swoim dzieckiem? Zastanawiasz się nad tym, ale do końca nie wiesz czego się spodziewać? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania – jakie zniżki na pociąg mają dzieci? Ile lat może mieć Twoje dziecko by jechać pociągiem bezpłatnie? Jak są wyposażone pociągi i przedziały dla rodziców z dziećmi?

Więcej…