Jak dojechać pociągiem na Woodstock?

Jedziesz na 23. Przystanek Woodstock? Czeka na Ciebie 80 specjalnych pociągów musicREGIO, które zawiozą Cię do Kostrzyna i z powrotem. Jest specjalna zniżka – jeśli od razu zdecydujesz się kupić bilet powrotny, oszczędzisz do 30 %!

Pociągi do Kostrzyna ruszą wieczorem 31 lipca. Powroty rozpoczną się 6 sierpnia. Dwa dodatkowe pociągi musicREGIO odjadą z Kostrzyna dzień po zakończeniu imprezy, czyli 7 sierpnia. Do Kostrzyna nad Odrą będzie można dojechać praktycznie z całej Polski, z największych miast – m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Łodzi, Wrocławia i Poznania, jak i z wielu mniejszych miejscowości.
W tym roku pociągi musicREGIO ruszą także z nowych miejscowości, jak: Kołobrzeg, Włocławek, Piła, Siedlce czy Mińsk Mazowiecki.

Jak oszczędzić w drodze na Woodstock?

Bilety na pociągi POLREGIO (to nowa marka Przewozów Regionalnych, które od wielu lat odpowiadają za połączenia na festiwal) możesz kupić na specjalnej stronie, obsługującej pociągi na Woodstock. Jak wyglądają zniżki? Otóż:.

  • Jeśli kupisz od razu Woodstockowy bilet do Kostrzyna i z powrotem, to dostaniesz 30% zniżki na powrót.
  • W pociągach musicREGIO obowiązują też zniżki szkolne – 37% i zniżki dla studentów – 51%.

Ceny biletów zależą również od miejsca z którego ruszasz, czyli obowiązuje zasada „im bliżej tym taniej”. Jeśli chcesz sprawdzić ile będzie Cię to kosztować, to spójrz na mapę. Cenę możesz też sprawdzić na specjalnej stronie Woodstock.

Pociąg na Woodstock

Którym pociągiem jechać na Woodstock?

Specjalne pociągi musicREGIO pozwolą Ci dojechać bezpośrednio do dworca w Kostrzynie. To najwygodniejszy sposób by dojechać na festiwal bez przesiadek. W tym roku, ze względu na remont torów torów w Gorzowie Wielkopolskim, nie planuj podróżowania na Woodstock trasą Krzyż – Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn. Na części trasy pociągi nie jeżdżą, pomiędzy stacjami Gorzów Wielkopolski i Gorzów. Wschodni gdzie czeka Cię przesiadka do autobusu zastępczego. Na tej trasie może być również tłoczno bo będą jeździły tam krótkie pociągi. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest dojazd do Kostrzyna pociągami musicREGIO kursującymi przez Rzepin lub przez Szczecin. 

Warto jechać na Woodstock pociągiem?

W tym roku organizatorzy Przystanku Woodstock apelują, by nie wjeżdżać samochodami na pole namiotowe. W kultowych pociągach elektrycznych, które także w tym roku będą wieźć Woodstockowiczów, nie znajdziesz za dużo wygód ale na pewno możesz liczyć na dobrą atmosferę. Czas przejazdu, nawet z najbardziej oddalonych stacji wyniesie zaledwie kilka godzin. I tak przykładowo – pociąg z Katowic jedzie ok. 5 godzin, a z Rzeszowa i Białegostoku, które są najbardziej oddalonymi stacjami, będziesz jechać prawie 10 godzin. Do zobaczenia na Przystanku Woodstock!